Fotoeditory dodávané k fotoaparátu

Fotoeditory dodávané k fotoaparátu

Pracování s fotografiemi ve formátu RAW je zásadní, protože tento nezpracovaný formát uchovává veškeré detaily, barevné informace a dynamický rozsah vašich snímků. Díky tomu máte větší kontrolu nad úpravou a dosahujete výsledků s vysokou kvalitou a přesností.

Pokud vlastníte fotoaparát určité značky, můžete si stáhnout software poskytovaný přímo výrobcem. Tento software vám umožní prohlížet a upravovat nezpracované soubory s bohatou paletou možností pro úpravu barev, vyvážení bílé, jasu a tonality. Navíc často obsahuje nástroje pro korekci aberaci objektivu a řešení perspektivních problémů, jako jsou konvergující vertikály. I když tyto programy obvykle nedosahují úrovně specializovaného placeného softwaru, stojí za to je vyzkoušet jako první krok při práci s nezpracovanými soubory. Samozřejmě, některé programy jsou kvalitnější než jiné, takže je dobré si je vyzkoušet a najít ten, který vám nejlépe vyhovuje. Výhodou programů přímo od výrobce je jistota podpory vašich RAW souborů a různé možnosti, které výrobce dokáže využít z RAW souboru a neposkytl tento přístup třetím stranám.

Dříve bylo běžné k většině fotoaparátů dostat i instalační disk s programy. Dne si budete muset software stáhnout sami, ale nebojte se, je to velmi jednoduché. Stačí vyhledat software podle názvu vašeho fotoaparátu a najít oficiální stránku výrobce. U některých značek je možné, že budete muset zadat platné sériové číslo fotoaparátu před stažením. 

Canon – Digital Photo Professional  

Fujifilm – Fujifilm Raw File Converter EX (Silkypix)  

Nikon – NX Studio 

Olympus / OM System – OM Workspace 

Panasonic / Lumix – Silkypix Developer Studio SE 

Pentax / Ricoh – Digital Camera Utility 5 

Sony – Imaging Edge Desktop

Předchozí Typy obrazových souborů AVIF,HEIF,JPEG-XL..
Další Nejlepší foto editory fotografií RAW zadarmo

Zanechat komentář