Jak upravit čas fotografií

Jak upravit čas fotografií

Jak upravit čas nebo datum pořízených fotografií pokud máme špatně nastavený čas případně pokud jsme fotili více fotoaparáty a nejsou synchronizované správně časy z více zdrojů?
Jednoduše lze všechno napravit i u již importovaných fotografií v Lightroomu i Zoneru.

Adobe Lightroom Classic

V sekci Knihovna (Library) si vybereme fotografie u kterých chceme upravit datum nebo čas pořízení.

V horním menu vybereme položku “Metadata” a vybereme položku “Upravit čas vyfocení” (Edit Capture time), a nyní upravíme požadovaný datum nebo čas.

Můžeme zvolit pevné datum a čas nebo posunutí času o x hodin a nebo nastavit datum a čas podle času.

Zoner Photo Studio X

Úprava datumu a času je stejně jednoduchá i v Zoner Photo Studio, nejprve si v modulu “Správce” vybreme fotografie u kterých chceme opravit datum nebo čas

  • Jednotlivě změnit datum a čas

Pokud chceme opravit datum a čas jednotlivě pro každou fotku zvlášť, tak po vybrání fotografií stačí sitknout klávesovou zkratku SHIFT+ENTER nebo vybrat v kontextové nabídce “Informace o obrázku” a otevře se nám okno kde můžeme upravovat a doplňpvat různé údaje. My si vybereme v roletce “Fotografické informace” nebo ikonka fotoaparátu a můžeme už opravovat čas i datum.

  • Hromadně a s více možnostmi

V horním “Menu” zvolíme položku “Informace” > “Hromadné přiřazení informací” nebo rovnou klávesovou zkratku CTRL+K a zobrazí se okno kde kromě doplnění autora, popisu, klíčových slov a dalšího je záložka “Datum a čas” kde si už nastavíme co potřebujeme. Záložku pro nastavení data a času musíme nejprve zaškrtnout a tím jí aktivovat. Ostatní záložky můžeme deaktivovat, abysme upravili pouze datum a čas a neměnili jiné údaje, které měnit nechceme.

  •  

Můžeme zde nastavit pevně datum a čas nebo posunout datum o určitý počet dní a tak stejně jde posunout čas o několik hodin, minut, sekund.

Další Úpravy fotek online na webu

Zanechat komentář