Laser v domě

Laser v domě

Gravírka

Na takové ty domácí srandy se může hodit laserová gravírka, protože vygravírovat si obrázek nebo text do dřeva, plastu, kůže, skla nebo plexiskla je prostě lákavé a navíc to vypadá originálně i jako dárek nebo dekorace.

Takže LED laserová gravírka nesmí doma chybět. Sestavení bylo naprosto jednoduché. Jen základní sestava bez voštinové podložky nebo kompresoru na vzduch je prostě nedostačující. Takže to vytunění se provádělo až za pochodu. Bez voštikové podložky, byli opálené spodky materiálu, bez vzduchové pumpy zbytečně delší řezání…

S doplňky to jde lépe

Hned po několika pokusech mi došlo, že bez voštinové podložky to opravdu nepůjde. Kachličky na stole byli skoro prořezané 😀 a materiál zespod opálený.
Tak stejně by byla chyba nevyužít možnost vzduchové pumpy, když tato gravírka to podporuje. Takže přibyl kompresor na vzduch malinký a objednané relé pro automatické spínání kompresoru ovládané programem LightBurn. Krabička na relé se samozřejmě vyřezala na gravírce, stejně jako nožky k upevnění gravírky a voštinové podložky ke stolu, abych měl vše fixované.

A tady jsou už první výtvory

Na internetu jde sehnat volně nebo zakoupit různé obrázky nebo přímo vektory pro gravírování, případně lze upravit, předělat obrázky k obrazu svému.
Jde taky použít jakýkoliv obrázek nebo fotka ke gravírování nebo vytvořit vektorovou grafiku a navrhnout téměř cokoliv takže vzhůru do tvorby 🙂

Další Kufřík pro dron "homemade"

Zanechat komentář